Afriqiyah Airways Libya uçak bileti alarak yeni topraklar keşfetmek yakın tarihiyle bilinen Libya'yı bizzat görmek istemez misiniz? Trablus, Bingazi ve Ribrata gibi şehirleri en önemli ve bilindik yerlerden sayılıyor. Yeni yerler keşfetmek, küçük kentlerde dolaşmak, yöresel lezzetleri bizzat yerel esnaf lokantalarında tatmak isteyenler için ülkenin tüm şehirlerinde küçük lokantalar bulunuyor.

Tüm dünyada birden çok havayolu ile çalışan ve tüm uçuş grafiklerini rapor halinde müşterine sağlayan Plures Air artık Libya seyahatlerinizde de en büyük asistanınız.

Sıra dışı bir tatil deneyimi için Libya'nın meşhur el yazma tarihi eserlerini, deri ve yün kumaşlarını, palmiye yapraklarından yapılmış tabaklarını ve diğer birçok saklı kalmış geleneksel ürünlerini görmenin hayalini yaşarken, tüm bunlara ulaşmak için ayağınızı yerden kesecek uçağın uçuş bilgilerini Plures Air önünüze serebilir. Plures Air sayesin de zaman kaybı olmadan Afriqiyah Airways Libya - İstanbul uçak bileti satın alma işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Afriqiyah Airways

Afriqiyah Havayolları, Libya'da yer alan Tripoli merkezli bir havayolu şirketidir. Havayollarının adı Afrika kelimesinin Arapçasından türemiştir. Havayollarının genel merkezi Tripoli Uluslararası Havalimanı'nda yer almaktadır.

2001 yılında kurulan şirketin kuruluşu sırasında hisselerinin tamamı Libya hükümetine aitti. 2003 yılında İtalyan Blue Panaroma şirketi, Afriqiyah Havayollarına ortak olmuştur. Bu dönemde şirketin filosunda Boeing ve Airbus uçakları bulunmaktaydı.

2008 yılında daha çok müşteriye hizmet verebilmek için filosunu genişletme kararı alan şirket, Airbus ile mutabakat anlaşması yapmıştır. Bu anlaşmaya göre 6 adet Airbus A320, 3 adet Airbus A319 ve 3 adet Airbus 330 alınması kararlaştırılmıştır. İlk A319 2008 yılında firmanın filosuna katılmıştır.

Filosuna kattığı A320 ve A319 uçakları ile uluslararası ağını genişleten havayolu şirketi, Tripoli'den 17 farklı destinasyona uçmaya başlamıştır. Bu uçuş noktaları İstanbul, Paris, Brüksel, Londra, Roma ve Amsterdam gibi Avrupa şehirleri, Orta Doğu, Kuzey, Güney ve Orta Afrika'da yer almaktadır.

2011 yılı öncesinde havayolu şirketi tarafından Bingazi ve Tripoli arasında yurt içi seferler düzenlenirken yurt dışında da Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu'da 25 farklı ülkeye seferler düzenlenmekteydi. 2011 yılına gelindiğinde ise havayolu şirketi İç Savaş nedeni ile bir süre hizmetine ara vermiştir.

Afriqiyah Airways, A319 model uçaklar ile iki kategoride 124 yolcu taşırken, A320 model uçaklar ile iki kategoride 144 yolcu taşımaktadır. A330 model uçaklarla ise Güney Afrika, Asya ve Avrupa'ya uzun mesafe seyahatler yapılmakta ve iki kategoride 230 yolcu taşınmaktadır.2015 yılından sonra havayolu şirketi bu seyahatlerin bir kısmını durdurmuştur.

2010 yılında havayollarının Libyan Havayolları ile birleştirilmesi gündeme gelmiş ancak birleşme gerçekleşmemiştir. Her ne kadar birleşme ertelenmiş olsa da hala bu konudaki söylentiler devam etmektedir. Her iki havayolu şirketinin de sahiplerinin Libya Hükümeti olması havayollarının gelecekte birleştirilebileceğini düşündürmektedir. Ancak 2014 yılında firma tarafından yapılan açıklamaya göre yakın tarihte böyle bir birleşme yapılması planlanmamaktadır. Havayolunun tamamı şu an Libya Hükümeti'ne aittir.

İç Savaş sonrası 2012 Kasım ayında havayolu şirketi filosunu yenilemek ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla daha önce Airbus'a vermiş olduğu siparişi yenilemiş ve yeni model Airbus uçaklarından A350 model uçaklar sipariş etmiştir. Hali hazırda sipariş edilmiş 4 adet A350-800 model uçak ile 6 adet daha geniş iç hacme sahip A350-900 model uçak sipariş edilmiştir. Toplam 10 adet A350 uçak 2020'den itibaren firmaya teslim edilecektir. Bu uçaklar teslim edildikten sonra Amerika, Orta Doğu ve Asya'daki yeni rotalara seferler düzenlenmesi planlanmaktadır.

Şu an Afriqiyah Havayolları'nın Afrika, Asya ve Avrupa'da bazı şehirlere seferleri bulunmaktadır. Şirket Marsilya'ya yapacakları yeni seferlerinin tanıtımını yapmayı planlamaktadır. 2009 yılında teslim edilen 3 adet A330 model uçak Dhaka, Johannesburg ve Kinshasa'ya sefer düzenlemektedir. 2010 kışında ise Beijing ve Nuakchott'a seferler başlamıştır.

Siz de Libya seyahatinizde keyifli ve rahat bir uçuş gerçekleştirmek isterseniz Afriqiyah Havayollarını güvenle tercih edebilirsiniz. Geniş iç hacme sahip Airbus uçaklar uçuşunuzun bir keyfe dönüşmesini sağlayacaktır.

Libya ile tarihsel bir gezi yapmaya hazır olun!

Kuzey Afrika'da yer alan Libya, Akdeniz iklimi özelliği göstermesiyle yıl boyunca dünyanın her yerinden turist ağırlayan bir ülke. Kuzeyde Akdeniz, doğusunda Mısır, batısında Cezayir ve Tunus, güneyinde Nijer ve Çad, güneydoğusunda ise Sudan ile komşu olması Libya'yı cazibe merkezi haline getiriyor. Libya ve çevresindeki komşu ülkeleri gezmek için çeşitli seçenekler hazırlayan Plures Air, Afriqiyah Airways Libya uçak bileti fiyatlarında cazip fiyatlar sunuyor.

Plures Air ile artık dünyayı daha küçük hissedeceksiniz. Çünkü araştırmacı ve dinamik kadrosu, size ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayarak dünyanın bir ucundan diğer ucuna güvenle seyahat etmenizi sağlayacaklar. Plures Air ile yaşayacağınız bu eşsiz deneyim ile seyahat kavramının sadece Afriqiyah Airways uçak bileti satmaktan ibaret olmadığına şahit olacaksınız.

Çağın getirdiği tüm avantajları kullanarak, en çok önem verdiği müşterilerini, üye olduğu binlerce uçak firmasının en ekonomik ve en kapsamlı ürünleriyle buluşturmaya çalışan Plures Air'in sunduğu Libya Uçak Bileti hizmetlerinin ne denli müşteri yanlısı ve her zaman yenilikçi olduğuna kendi gözleriniz ile şahit olacaksınız.

Libya kültürel açıdan donanımlı bir ülke, bu yönüyle ziyaretçileri için sürpriz etkinliklere sahne olabiliyor. Öyle ki her yıl festivaller, etkinlikler ve çeşitli fuarlar düzenleniyor. En bilindik etkinliği ise Ghadames Festivali'dir. 3 gün süren festival, Sahra Çölü'nün kenarında bulunan ve "Çöl Vahası" olarak adlandırılan Ghadames'te gerçekleşiyor. Bu festival süresince ziyaretçiler, ülkenin yöresel ve etnik yaşantısını yakından görebiliyorken aynı zamanda alışveriş yapma şansı bulabiliyor. Afriqiyah Airways Libya uçak bileti alırken ülkedeki sanatsal, kültürel ve eğlenceli etkinlikleri takip etmeyi unutmayın.

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir