Plures Air, Buraq air Libya uçak bileti almak isteyenler için erken rezervasyon seçenekleriyle müthiş fırsatlar sunuyor. Yeni bir ülkeyi uygun fiyatlarla gezmek isteyenler için bu fırsatlar kaçırılmamalı!

Buraq Air Hakkında

Buraq Air, Libya'da 2000 yılının Kasım ayında kurulan, ülkenin ilk özel havayolu şirketidir. Şirket aynı zamanda Buraq Hava Taşımacılığı olarak da anılmaktadır. Bu özel havayolu şirketinin isminin son peygamber Hz. Muhammed'in Mekke'den Jeruselam'a uçmasından esinlenerek Buraq olarak konduğu belirtilmektedir.

Havayolu şirketi başlangıçta 2 adet Boeing 727 model uçağı ile Tripoli ve Bingazi arasında karşılıklı yurt içi seferler düzenlemekteydi. 2002 yılının Eylül ayında havayolu şirketi tarafından 3 yeni uçak daha alınmış ve uluslararası seferlere de başlanmıştır. Uluslararası sefer düzenlenen şehirlerden biri İstanbul'dur. 2003 yılında ise 2 adet uçak daha alınarak Halep (Suriye) ve Rabat'a seferler düzenlenmeye başlanmıştır.

Aynı dönemde geniş bir kargo operasyon merkezi kurulmuş ve kargo uçağı ile hizmet verilmeye başlanmıştır. Kargo uçaklarının uçmakta olduğu uluslararası hava yollarından bazıları İstanbul ve Dubai gibi şehirlerdir.

Havayolu şirketinin ilk merkezi Tripoli'de bulunan Mitiga Havalimanı'ndaydı. Tripoli şehir merkezine oldukça yakın olan bu havalimanından yurt içi ve yurt dışı uçuşlar yapılmaktaydı. Yurt dışı uçuşlar Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine gerçekleştiriliyordu.

Buraq Air, 2005 yılına gelindiğinde yolculara sunulan hizmetleri geliştirme amacıyla filosunu modernize etme kararı almış ve Boeing ile yapılan görüşmeler sonucu 6 adet Boeing 737 uçak satın alınmıştır. Müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak amacı ile filosunu yenileyen şirket; 2010, 2011 ve 2012 yıllarında hizmetlerini geliştirmek ve leasing ile uçak kiralamayı minimize ederek tamamen bağımsız olmak için 3 Boeing 737 uçağı daha satın almıştır.

2011 yılında ülkede baş gösteren İç Savaş nedeni ile bir süre hizmetine ara veren havayolu firması, 2014 yılının Kasım ayında yeniden seferlerine başlamıştır.

Günümüzde havayolu şirketinin merkezi daha büyük bir havalimanı olan Tripoli Uluslarararası Havalimanı'na taşınmıştır. Bu havalimanı Mitiga Havalimanı'na göre çok daha büyük bir havalimanıdır.

Müşteri memnuniyetine son derece önem veren firmanın şu an hizmet vermekte olan, Tripoli ve Bingazi'de dağılmış 500 nitelikli elemanı bulunmaktadır. Bu elemanların hepsi düzenli olarak eğitimlere tabi tutulmakta ve havayolu şirketinin kalitesinin daha da artırılması hedeflenmektedir.

İstanbul'dan Tripoli ve Bingazi'ye karşılıklı seferler düzenleyen, modern ve kaliteli filosu ile müşteri memnuniyetine son derece önem veren Buraq Air, Libya seyahatinizde güvenle tercih edeceğiniz bir havayolu şirketidir.

Libya'ya Uçmaya Hazır Mısınız?

Plures, size en uygun Buraq Air Libya Uçak Bileti seçeneğini sunmaktadır. Bu sayede ön plana çıkan istekleriniz en kısa sürede gerçekleşerek siz de istediğiniz hizmete kavuşmuş olacaksınız.

Eskiler "Fizan" kadar yolu var dediğinde, hepimizin aklına çok uzak bir yer olduğu gelirdi. O kadar da uzak olmayan Fizan'ı ziyaret etmek isterseniz, Libya'ya gitmeniz yeterli. Çünkü artık mesafeler artık Plures Air ile çok yakınınızda. Artık uzun uğraşlar sonucu Libya uçak bileti aramanıza gerek yok. Plures Air, Buraq Havayolları ile Libya Uçak Biletinizi dilediğiniz zaman size sunar.

Plures Air'in dinamik çalışan kadrosu, isteklerinize bağlı olarak tüm Libya uçuşlarını listeleyecek ve bilginize sunacaklardır. Size düşen tek şey ise tüm bilgileri tek bir sayfada rapor halinde incelemek ve size en uygun olan bilete karar vermek olacaktır.

Tatil plânlarınızı sıra dışı bir destinasyona çevirmek isterseniz Libya doğru tercih. Özellikle plânınızı ülkenin en büyük ve en önemli festivalinin yapıldığı Ghadames Festivali zamanına denk getirirseniz değmeyin keyfinize. Ancak bildiğiniz üzere önemli günlerde uçak bileti fiyatlarında da artış olacağından, seyahatinize karar verdiğiniz anda bırakın size en uygun fiyatı Plures Air'in araştırmacı kadrosu bulsun.

Libya'ya gidilmesi en uygun zaman Mart ve Nisan aylarıdır. Yani baharda en güzel günlerini yaşayacağınız Libya seyahatiniz için bir çok farklı havayolu sefer düzenlemektedir. Bu noktada tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermesini istediğiniz bir yardımcıya ihtiyacınız olabilir. Çünkü fiyat avantajının yanında, seyahat plânınızı kolaylaştıracak ve kullanışlı bilgiler sağlayacak bir asistana ihtiyacınızın olması çok normal. Bu konuda Plures Air'e güveniniz tam olsun. Siz sadece arkanıza yaslanın ve buradan taa Fizan'a nasıl güzel bir yolculuk yapacağınızın hayalini kurun!

Buraq Air Libya Uçak Bileti

Libya tarihi açıdan köklü bir geçmişe sahip olduğundan arkeolojik anlamda değerli bir merkez kabul ediliyor. Tripoli Limanı en bilindik rotalardan kabul ediliyor. Zira Fenikeliler döneminden kalma liman bugün hala varlığını ve değerini korumayı başarıyor. Libya, tamamen Akdeniz iklim özelliği gösterdiğinden yıl boyunca turist ağırlama şansına sahip. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve soğuk bir mevsime sahip olan Libya'da, kar yağışı nadiren görülüyor. Uyumlu iklimi, gezilecek yerleri, şehir hayatı ve yöresel lezzetleriyle Libya uçak bileti almak için belki de tam zamanıdır. Libya; yaşadığı iç savaşı ardına bırakıp yeniden hayata dönen bir ülke olarak turistler için pek çok otel, pansiyon ve konaklama seçenekleri sunuyor. Son derece profesyonel hizmetler sunan otellerde Libya mutfağının eşsiz lezzetlerini bulmak mümkün. Yöresel lezzetler arasında kabul edilen kuzu etinin en lezzetli yerinden yapılan Couscousi Libya'nın en meşhur yemeği olarak biliniyor. İstanbul – Libya uçak bileti satışı yapan Plures Air, ülkeyi ziyaret edecekler için hazırladığı mini rehber katalogları ile ziyaretçilere gidilecek yerler rotası belirleyerek verimli bir ziyaret amaçlıyor.

Plures Air, havacılık sektöründeki yıllanmış tecrübesiyle özel uçuşlar sağlayarak yeni yerler keşfedilmesini sağlıyor. Buraq air Libya uçak bileti avantajlarından yararlanarak bilmediğiniz bu ülkeyi keşfe çıkabilir, kâşif ruhunuzu serbest bırakabilirsiniz. Kaşif ruhunuzu uygun fiyatlarla gezdirmek için Buraq air Libya uçak bileti fırsatlarından yararlanmayı unutmayın!

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir