Libya vizesi almanın kolay bir yolunu arıyorsanız, Plures Air'la tanışın! Online olarak başvuruda bulunup yerinizden kalkmadan, evrak derdi olmadan, 48 saat içerisinde evraksız Libya vizesi sahibi olacaksınız!

Libya Vize İstiyor Mu?

Libya, 2017 yılı itibarıyla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vizeyle seyahat edilebilecek ülkeler arasına girmiştir.

Libya'ya Girişte Kimlerden Vize İstenir, Kimlerden İstenmez?

Umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaportu olanlar ise 6 ay içerisinde Libya'ya yapacakları ziyaretlerde, 90 günü aşmamak kaydıyla vizeye tabi değillerdir.

Libya Vizesi Nasıl Alınır?

Libya seyahatiniz için 2 farklı yolla vize başvurusunda bulunabilirsiniz: Online ve standart başvuru. Online başvuru, evraksız vize hizmeti olup kısa sürede sonuçlandırılır. Plures Air'a online Libya vizesi başvurusunda bulunarak işlemleri hızlıca başlatabilirsiniz.

Standart başvuru ise gerekli evrakların hazırlanması, formların doldurulması, pasaportların Arapçaya tercüme ettirilmesi, ilgili temsilcilikten randevu alınması, randevunun gerçekleşmesi ve sonucun beklenmesi şeklinde işleyen bir süreçtir. Başvurular, Ankara'da bulunan Libya Büyükelçiliğine ya da İstanbul'da bulunan Libya Konsolosluğuna yapılabilir.

Vize başvurusunda bulunmak basit bir işlem gibi görünse de ilgili temsilcilikten yakın bir tarih için randevu almak, evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak oldukça zahmetli ve zaman alan bir süreçtir. Online Libya vizesi başvurusu hizmetimiz sayesindeyse herhangi bir yere gitmenize gerek kalmaz, evrak hazırlamakla uğraşmazsınız. Üstelik başvuruda olduğu gibi takip işlemleri de tarafımızca yapılacağından strese girmeden vize almış olmanın rahatını yaşarsınız.

libya

Plures Air, Libya vizesi almak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor! Konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gitmeden, online başvuru yaparak vizenizi kolayca almanız mümkün. Tek yapmanız gereken, bize bir e-posta göndererek talebinizi bildirmek. Talebiniz alındıktan sonra vakit kaybetmeden ilgili işlemleri başlatıyor, kısa süre içinde sonuca ulaşması için azami gayretle çalışıyoruz.

evraksız libya vizesi

Evet. Vize başvuru bedelini nakit olarak ödeyebileceğiniz gibi banka havalesi yaparak ya da kredi kartı aracılığıyla da ödeyebilirsiniz.

Şirketimiz, evraksız vize hizmeti vererek vize sürecini sizin için kolaylaştırmaktadır. Pasaportunuzu Arapçaya tercüme ettirmek ve pasaport şubesinden ilgili sayfayı onaylatmak zorunda kalmadan, gerekli evrakları toplamak için çaba harcamadan Libya vizesi almak için siz de şirketimize bir e-posta göndererek talebinizi iletebilirsiniz.

online-libya-vizesi

Şirketimiz aracılığıyla alacağınız Libya vizesinin geçerlilik süresi 1 aydır.

Talebiniz şirketimize geldikten sonra sizin adınıza gerekli işlemleri yürüterek sizi 48 saatte Libya vizesi sahibi yapıyoruz! Başvurunuz ilgili temsilciliklerce değerlendirildiğinden, bu sürenin kimi durumlarda uzaması söz konusu olabilmektedir.

Vize alabilmek için sürecin doğru bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bu bağlamda bireysel başvurularınızdaki eksik ya da hatalı belgeler nedeniyle vize talebinizin reddedileceğini unutmayın. Şirketimizle iletişime geçerek alacağınız hizmet doğrultusunda bu tür sorunlarla karşılaşmaz, başvurunuzdan 48 saat sonra 1 aylık Libya vizesi sahibi olursunuz.

libya-vizesi-başvurusu

Başvuru taleplerinizi dilediğiniz gün şirketimize iletebilirsiniz fakat Libya'da resmî tatil günleri Cuma ve cumartesi günleri olduğu için ülkenin konsolosluğu ve büyükelçiliği vize taleplerine ilgili günlerde cevap vermemektedir. Standart yolla yapacağınız başvurunuzda olduğu gibi online başvurunuzu da bu günlere denk getirmemeniz gerektiğini önemle hatırlatırız.

Plures Air olarak vize başvurusu ve vize takibi konularında sizlere hizmet verebilmekteyiz. Başvurunuz ilgili temsilcikler tarafından değerlendirilmekte olup şahsınıza ait kimi kriterlerin vize almaya uygun görülmemesi durumunda başvurunuzun reddedilme olasılığı vardır. Başvurunuzun hangi nedenlerle reddedildiği ise tarafınıza bildirilecektir.

Başvurunuzun reddedilme nedeni/nedenleri neyse ilgili konuda istenilenleri yerine getirerek tekrar başvuruda bulunabilmeniz mümkündür. Kaç kez ret alırsanız alın, tekrar online Libya vizesi başvurusunda bulunmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Yeni bir başvuru, yeni bir işlem süreci demektir. Bu nedenle başlangıçtaki prosedürler, tekrarlanan başvurular için de geçerlidir. Bu kapsamda yeni başvurunuzda, istenilen işlem ücretlerini yeniden ödemeniz gerekmektedir.

Turistik Vize

Libya'yı turist olarak ziyaret etmek isterseniz, Libya gümrük bölgesinde sorun yaşamamak adına sıkı bir hazırlık yapmalısınız.

Turistik Libya vizesi için pasaportunuzun kimlik sayfasının yeminli bir tercüme bürosunda Arapçaya tercüme edilmesi, tercüme yapıldıktan sonra yapılan çevirinin pasaport şubesinde onaylatılması gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladığınız zaman Libya'yı 6 aylık bir süre içerisinde en fazla 90 gün kalacak şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Libya'ya ulaştıktan sonra gümrükte, pasaportunuzun yanı sıra dönüş biletinizi, ülkede kalacağınız adresin bilgisini ve maddi varlığınızı gösterir belgeleri de ibraz etmeniz gerekecektir.

İstenen belgeler:

 • • En az 6 ay geçerli pasaport (Kimlik sayfası Arapçaya tercüme edilmiş, pasaport şubesinden onay alınmış olmalı.),
 • • Dönüş uçak bileti,
 • • Seyahat sigortası,
 • • Banka hesap dökümü, tapu gibi maddi varlığınızı göstermeye yarayan belgeler.
Çalışma Amaçlı Libya Vizesi

Libya'da çalışmak için iş amaçlı Libya vizesi almanız gerekmektedir. Çalışan, işveren ya da firma ortağı olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Çalışma amaçlı vize için başvuruda bulunurken Libya Dışişlerinden, ülkede yapacağınız işle ilgili bir davetiye almanız ve yapmak istediğiniz iş detaylarını, konsolosluğa hitaben yazılmış detaylı bir dilekçeyle bildirmeniz gerekmektedir.

İstenen belgeler:

 • • En az 6 ay geçerli pasaport (Kimlik sayfası Arapçaya tercüme edilmiş, pasaport şubesinden onay alınmış olmalı.),
 • • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi,
 • • İmza sirküleri,
 • • Ticaret Odası faaliyet belgesi,
 • • Vergi levhası fotokopisi,
 • • SSK işe giriş belgesi,
 • • Davet mektubu,
 • • Elçiliğe hitaben antetli kâğıda yazılmış dilekçe.

48 saatte, evraksız Libya vizesi almak için iletişim formlarımızdan ya da merkez ofis numaralarımızdan şirketimizle iletişime geçmeniz yeterlidir!

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir