İstanbul Havalimanı ofisimiz ile iletişime geçerek Libya Havayolları seferlerinin uçak biletine uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Libya'ya Uçak Bileti: Libya'ya Uçuş Yapan Havayolları

Türk vatandaşlarının çalışmak için en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Libya'ya yapılan uçuşlar, bir süre önce iptal edilmişti. Geçtiğimiz yılın başında yeniden başlayan uçuşlar sayesinde, iş ve turistik amaçlı seyahatler eski seviyesine ulaştı.

Binlerce yıllık tarihi ve özenle korunmuş olan kültürel mirasları ile iyi bir tatil rotası olan Libya'ya turistik amaçlı ziyaretlerde ve çalışma amacı ile gidiyorsanız, mutlaka şirketimiz ile iletişime geçerek vize şartlarını öğrenmeniz gerekir.

Libya'ya Nasıl Gidilir?

Libya'ya direkt uçuşlar, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan yapılmaktadır. Diğer illerimizden Libya'ya ulaşmak isteyen yolcuların, öncelikle İstanbul'a uçuş gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Libya'da başkent Trablus'un yanı sıra, Misurata'ya da direkt uçuş yapılmaktadır. Akdeniz'in kıyısında yer alan şehir, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal tercih.

Libya'ya Uçuş Yapan Havayolları

Libya'daki çeşitli şehirlere uçuş yapan birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. Firmamız, Libya'ya uçuşları bulunan Libyan Airlines, Libyan Wings, Buraq Air ve Afriqiyah Airways gibi havayollarının biletlerinin satışını yapmaktadır.

Uçak bileti alımlarınızda yetkili satış noktalarını tercih etmek, yaşayabileceğiniz sorunları engellemenizde yardımcı olur. Doğru satış kanallarını seçtiğinizde, ödeme güvenliği ve fiyat garantisinin yanı sıra aynı koltuk için fazla bilet satışı gibi sorunlardan da korunmuş olursunuz.

Firmamız ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz. Libya'ya uçuşları bulunan havayollarının sefer bilgileri, bilet fiyatları ve sorularınız için 7/24 mobil destek hattımızı arayabilir ya da WhatsApp uygulaması üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Libya'ya Uçuşlar

Türkiye'den şu an Libya'ya sefer düzenleyen dört havayolu şirketi bulunmaktadır.

 • • Libyan Wings
 • • Afriqiyah Havayolları
 • • Libya Havayolları
 • • Buraq Air

Tüm havayolu firmaları Libya'nın farklı şehirlerine seferler düzenlemektedir. Havayolu firmalarının iletişim ve sefer bilgilerine internet siteleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Ayrıca sefer bilgileri ve bilet fiyatlarına 7/24 destek vermekte olan mobil destek hattından ve whats up hattından da ulaşılabilir.

Libya'nın yüzölçümünün büyük olması nedeni ile merkezi ile sahili arasında mesafe olarak farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle şehirlerarasında uçuş süreleri de farklılık gösterebilmektedir.

Libya'da havacılık oldukça fazla tercih edilen bir taşımacılık şeklidir. Hem ulusal hem de uluslararası havacılık vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Libya'nın yüzölçümü olarak büyük bir ülke olması ve şehirlerin birbirinden uzak olmaları da uçakla seyahatin tercih edilmesine neden olmaktadır.

Libyan Airlines Libya'nın ulusal hava taşıma şirketidir. 1964 yılından itibaren hizmet veren şirket ilk olarak "Airlines Kingdom of Libya" ismiyle kurulmuştur. Mevcut durumda Tripoli merkezli olarak hizmet veren bu hava yolu şirketi bünyesindeki uçakları, personeli ve rotalarını her geçen gün arttırmaktadır. 2011 yılında ticari ambargo nedeniyle uçuşlarına bir sene ara veren Libyan Airlines 2012 yılı itibariyle hizmetlerine tüm hızıyla devam etmektedir.

Libya Havayolları, Libya'nın en eski havayolu şirketi olma özelliğine sahiptir. 1964 yılında Libya Havayolları Krallığı olarak kurulan şirket, ilk seferini 1965 yılında gerçekleştirmiştir. Bir dönem Libya Arap Havayolları olarak da bilinen şirketin adı 2006 yılında Libya Havayolları olarak değiştirilmiştir.

Şirketin merkezi Tripoli de olup uçuşların çoğu buradan yapılmaktadır. Şirketin Libya içerisinde şehirlerarası uçuşları olduğu gibi Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerine tarifeli ve kargo seferleri de bulunmaktadır. Uçuşların büyük bir kısmı Tripoli Havalimanından yapılsa da Bingazi Havalimanından yapılan bazı uçuşlar da bulunmaktadır.

2011 yılında Libya'daki iç savaş nedeni ile durdurulan uçuşlara 2012 yılında yeniden başlanmıştır. Libya havayolları müşterilerine yalnız tarifeli uçuşlarda değil kargo taşımacılığında da üstün bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Türkiye'ye de hem tarifeli seferler hem de kargo seferleri düzenleyen havayolu şirketinin sefer bilgilerini mobil destek hattımızı arayarak ya da sitemizde bulunan formları kullanarak firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Libya Havayolları Rotaları

Bu hava yolu şirketi 20'den fazla yerel ve uluslararası hava alanına seferler düzenlemektedir. Libyan Airlines şirketinin uçuş yaptığı ülkeler arasında Mısır, Cezayir, Yunanistan, Ürdün, Fas, Kıbrıs, Türkiye, Suudi Arabistan, İngiltere, Malta ve Tunus yer almaktadır.

Libya Havayolları hava yolunun Türkiye'ye gerçekleştirdiği seferler Tripoli – İstanbul – Tripoli ve Benghazi – İstanbul – Benghazi şeklindedir. Sefer günleri ve saatleri farklılık gösterdiği için en güncel tarifler için Plures ile iletişime geçmeniz önerilir.

Libyan Airlines aynı zamanda Libya içerisinde de uçuşlar düzenlemektedir. Bu şehirler arasında Bayda, Benghazi, Kufra, Gdadames, Ghat, Misrata, Sabha, Tobruk, Tripoli ve Ubari vardır.

Uçuş için Önemli Bilgiler

Libyan Havayolları diğer hava yolu şirketlerinde olduğu bir takım el bagajı sınırları uygulamaktadır. Bu kurallar ekonomi sınıfı ve birinci sınıf için farklılık göstermektedir.

Ekonomi sınıfı: Uçak biletinizi Libyan Airlines hava yolundan bu sınıf için aldıysanız kabin bagajı olarak yanınıza sadece bir adet valiz alabilirsiniz. Bu valizin boyutları 23 x 41 x 51 cm sınırlarında olmalıdır ve bu üç boyutun toplamı 115 cm geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Birinci sınıf: Birinci sınıf yolcular için Libyan Airlines iki adet kabin bagajı hakkı tanımaktadır. Kabin bagajları ekonomi sınıf ile aynı boyutlara sahip olmalıdır. Bu hava yolundan aldığınız birinci sınıf uçuşu eğer Embraer uçağı ile yapılıyorsa birinci sınıf için de kabin bagajı sayısı birdir.

Bu hava yolu kabin bagajına ek olarak yanınıza alabileceğiniz bazı eşyaları şu şekilde listelemiştir:

 • • Çocuklu yolcular pusetlerini kabin içerisine alabilirler.
 • • Şemsiye ve bastonlara izin verilmektedir. Fakat bu iki eşya da sivri uca sahip olmamalıdır.
 • • Küçük bir kameraya veya teleskopa izin verilmektedir.
 • • Kitap, dergi ve laptoplarınızı da kabine alabilirsiniz.

Libya Havayolları, uluslararası şirketlerin izlediği kurallarla aynı yasak malzeme kurallarına sahiptir. Kabin ve normal bagajına alamayacağınız malzemelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • • Lityum pil içeren tüm cihazlar
 • • Patlayıcılar, cephaneler, havai fişek veya normal tüfek fişekleri
 • • Yanıcı maddeler
 • • Patlayıcı maddeler
 • • Zehirli maddeler
 • • Radyoaktif maddeler
 • • Tıbbi olan oksijen tüpleri
 • • Aşındırıcı maddeler

Bu hava yolunda taşıyabileceğiniz eşyalar uluslararası standartlarda belirtilenlerle aynıdır.

Libya Havayolları Uçak Filosu

2012 yılında faaliyetlerine yeniden başlayan hava yolu şirketi uçak filosunu her geçen gün geliştirmektedir. Mevcut durumda hizmet verdiği uçaklar 8 adet Bombardier CRJ900, 7 adet Airbus A320, 4 adet Airbus A330 ve 2 adet Air France ATR42'dir.

Libyan Airlines, sefer bilgileri, bilet fiyatları ve sorularınız için 7/24 mobil destek hattımızı arayabilir veya WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Libyan Wings, ticari faaliyetine Libya halkına modern ve kaliteli havacılık hizmeti sunmak amacıyla 2015 yılının Ekim ayında başlamıştır. Libya merkezli bir havayolu şirketi olan şirket, Libya'da iç savaş sonrası kurulan ilk özel havayolu olma özelliğini taşımaktadır. İç savaş sonrası yeniden yapılandırılan Libya'nın güvenilir ve müşteri odaklı hizmet veren ilk havayolu şirketi, hizmet verdiği destinasyonları artırarak müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Libyan Wings, Libya'nın başkenti olan Tripoli'nin 8 kilometre dışında yer alan Mitiga Havalimanı'nı ana merkezi olarak kullanmakta ve buradan pek çok farklı destinasyona tarifeli, charter ve kargo uçuşları düzenlemektedir. Tripoli Mitiga Havalimanı, Libya'nın hem iş adamları hem de turistler tarafından kullanılan en işlek havalimanı olma özelliğine sahiptir. Havalimanından karşılıklı İstanbul-Tripoli seferleri düzenlenmekte ve bu büyülü ülkeye Türk misafirlerin ulaşımı sağlanmaktadır.

Libyan Wings, sadece uçakta verilen hizmetin mükemmel olmasını amaçlamamakta, havalimanında verilen yer hizmetlerini de yer mükemmelleştirerek müşteri için uçuşu unutulmaz bir deneyim haline getirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda şirketin Mitiga Havalimanındaki çalışmaları ve yatırımları aralıksız devam etmektedir.

Şirket bu yolla hem ulusal hem uluslararası alanlarda yatırım yapmak ve müşteri gözünde uçuş deneyimini daha iyi bir hale getirmek için sürekli çalışmaktadır.

Libyan Wings, Eylül 2015'ten bu yana Türkiye ve Tripoli arasında tarifeli seferler yapmaktadır. Tarifeli seferler Mitiga Havalimanı ile Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştirilmektedir.

Libyan Wings Rotaları

Yeni kurulmuş olan bu hava yolu şirketi Libya, Tunus ve Türkiye'de beş ayrı rotaya seferler düzenlemektedir. Türkiye ile yapılan karşılıklı seferler İstanbul Atatürk Havalimanı ve Libya Tripoli Havaalanı arasında gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda şirket Tunus'ta Sfax ve Tunis şehirlerine ve Libya'da Misrata şehrine uçuş gerçekleştirmektedir.

Libyan Wings Filosu

Mevcut durumda Libyan Wings Airbus uçakları ile hizmet sunmaktadır. Bu uçaklar hem ekonomi hem de birinci sınıf olmak üzere iki sınıfta yolcu taşıması yapmaktadır. Şu anda 12 birinci sınıf ve 108 ekonomi sınıfı koltuğuna sahip olan 2 adet Airbus A319s Libyan Wings bünyesinde seferleri gerçekleştirmektedir. Libya'daki mevcut ekonomik sorunlar nedeniyle şirket gelecek yıllar içerisinde yeni uçak alımı yapmayı planlamaktadır. Şirket bünyesine 2 adet Airbus A350-900 ve 4 adet Airbus A320 uçağını katmayı planlamıştır.

Libyan Wings Özellikleri

Yeni kurulmuş bir hava yolu şirketi olmasına rağmen Libyan Wings dünyanın en ünlü hava yolu şirketleri arasında yer alan Lufthansa ile hava limanı anlaşması imzalamıştır. Alman şirketinin teknik hizmetlerinden faydalanan Libyan Wings ilerleyen tarihlerde filosunu da genişleterek Libya'nın lider hava taşıma şirketlerinden biri olmaya adaydır. Hava yolunun bagaj taşıma kuralları uluslararası standartlar kapsamındadır. Yolcuların bir adet kabin bagajı almalarına izin verilmektedir.

Libyan Wings sefer bilgileri, bilet fiyatları ve sorularınız için 7/24 mobil destek hattımızı arayabilir veya WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Afriqiyah Havayolları, 2001 yılında Libya'da Tripoli merkezli olarak hizmet vermeye başlayan bir havayolu şirketidir. Şirket, hissesinin tamamı devlet tarafından sahip olunan bir devlet kurumu niteliğindedir. Geçmişte yabancı hissedarlarla ortaklıklar yapılmış olsa da hali hazırda şirketin tamamı devlete aittir. Afriqiyah Airways Libya devletinin sahibi olduğu Tripoli merkezli bir hava yolu taşıma şirketidir. 2011 yılında yaşanan devrim öncesinde bu hava yolu şirketi Tripoli ve Benghazi arasında yerel uçuşlara ek olarak Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğuda 25'ten fazla ülkeye de uluslararası uçuş düzenlemekteydi.

Genel merkezi Tripoli Havalimanında yer alan havayolu firmasının adı Afrika kelimesinin Arapçasından türemiştir. Şirket halihazırda Cezayir, Mısır, Ürdün, Libya, Fas, Suudi Arabistan, Sudan, Tunus, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde pek çok farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Havayolu şirketinin Tripoli Bingazi, Misrata ve Sabha havalimanlarında merkezleri bulunmaktadır.

Şirketin uçuş filosu geniş yapıları ve büyük yolcu kapasiteleri ile tanınan Airbus uçaklardan oluşmakta olup geniş ve rahat olarak nitelendirilen bu uçaklar ile hem yurtiçi hem de yurtdışı pek çok farklı destinasyonda hizmet verilmektedir.

Siz de Libya seyahatinizde keyifli ve rahat bir uçuş gerçekleştirmek isterseniz Afriqiyah Havayollarını güvenle tercih edebilirsiniz. Geniş iç hacme sahip Airbus uçaklar uçuşunuzun bir keyfe dönüşmesini sağlayacaktır.

Afriqiyah Airways Rotaları

2011 yılındaki iç savaşa kadar birçok Avrupa, Afrika ve Asya ülkesine uçuş düzenleyen bu hava yolu şirketi 2016 yılı itibariyle İstanbul ve bazı Kuzey Afrika ülkelerine uçuşlar düzenlemektedir. 2011'de yaşanan olaylardan önce şirket küçülmeye giderek sadece birkaç rotada hizmet sağlamayı seçmiştir.

Afriqiyah Airways Filosu

Bu hava yolu şirketi bünyesinde 1 adet kargo uçağı ve 5 adet yolcu uçağı bulundurmaktadır. Kargo uçağının modeli Airbus A300-600F'tir. Yolcu uçakları ise 2 adet Airbus A319-100 ve 3 adet Airbus A320-200 şeklindedir. Afriqiyah Airways filosuna katmak üzere 10 adet Airbus A350-800 siparişi vermiştir. Libya'daki sorunların geride kalmasıyla ve uçuşların yeniden başlamasıyla bu hava yolu şirketi genişlemek için ilk adımlarını atmıştır.

Afriqiyah Airways İstanbul Atatürk Havalimanı ve Libya Tripoli Havaalanı arasında karşılıklı seferler gerçekleştirmektedir. Şirket iç savaş sonrası uçuş sayılarının ve rotalarının artacağı yönünde umutludur. Bu nedenle bu hava yolu şirketi bünyesine yeni uçaklar katarak gelecek için yatırım yapmaktadır. Hava yolunun bagaj taşıma kuralları uluslararası standartlar kapsamındadır. Yolcuların bir adet kabin bagajı almalarına izin verilmektedir.

Afriqiyah Airways sefer bilgileri, bilet fiyatları ve sorularınız için 7/24 mobil destek hattımızı arayabilir veya WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Libya'nın ilk özel havayolu şirketi olan Buraq Air, 2000 yılının Kasım ayında kurulmuştur. Şirketin ülkemizde bilinen bir diğer ismi de Buraq Hava Taşımacılığı'dır. Libya'da yaşanan problemler öncesinde bu hava yolu şirketi yerel uçuşlarda en fazla tercih edilen hava yolu şirketiydi. Yaşanan problemler nedeniyle küçülmeye giden şirket hala Libya'da ve diğer ülkelerde seferler düzenlemektedir.

Bu özel havayolu şirketinin isminin son peygamber Hz. Muhammed'in Mekke'den Jeruselam'a uçmasından esinlenerek Buraq olarak konduğu belirtilmektedir.

2011 yılında ülkede baş gösteren İç Savaş nedeni ile bir süre hizmetine ara veren havayolu firması, 2014 yılının Kasım ayında yeniden seferlerine başlamıştır. Havayolu şirketi hali hazırda 9 adet Boeing 727 model uçağı ile yurt içi ve yurtdışı seferler düzenlemektedir.

Günümüzde havayolu şirketinin merkezi daha büyük bir havalimanı olan Tripoli Uluslararası Havalimanı'na taşınmıştır. Bu havalimanı Mitiga Havalimanı'na göre çok daha büyük bir havalimanıdır.

Müşteri memnuniyetine son derece önem veren firmanın şu an hizmet vermekte olan, Tripoli ve Bingazi'de çok sayıda elemanı bulunmaktadır. Bu elemanların hepsi düzenli olarak eğitimlere tabi tutulmakta ve havayolu şirketinin kalitesinin daha da artırılması hedeflenmektedir.

İstanbul'dan Tripoli ve Bingazi'ye karşılıklı seferler düzenleyen, modern ve kaliteli filosu ile müşteri memnuniyetine son derece önem veren Buraq Air, Libya seyahatinizde güvenle tercih edeceğiniz bir havayolu şirketidir.

Buraq Air Rotaları

Bu hava yolu taşıma şirketi 2 uluslararası ve bir yerel rotaya seferle düzenlemektedir. Uluslararası arası rotalar arasında İstanbul, Türkiye ve Sfax, Tunis, Monastir, Tunus vardır. Aynı zamanda şirket Libya'da Tobruk şehrine de seferler düzenlemektedir.

Libya'da yaşanan karışıklıklardan önce şirket Mısır'da Kahire ve İskenderiye, Fas'ta Rabat, Suriye'de Halep ve Bosna Hersek'te Saraybosna rotalarına da hizmet vermekteydi. Mevcut operasyonda bu rotalar Buraq Air bünyesinden çıkarılmıştır.

Buraq Air Filosu

Buraq Air Boeing uçakları ile yolcularına hizmet vermektedir. Bünyesinde 1 adet Boeing 737-500, 1 adet Boeing 737-400 ve iki adet Boeing 737-800 uçakları vardır.

Boeing uçakları sayesinde müşterilerine konforlu bir uçuş vaat eden Buraq Air, Libya'da yaşanan problemlerin geride kalmasıyla eski ihtişamına kavuşmayı beklemektedir. Yerel olarak en iyi hizmetlerden birini sağlayan bu hava yolu şirketi Libyalılar tarafından oldukça fazla tercih edilen şirketlerden biridir.

İstanbul ve Tripoli arasında seferler düzenlemesi nedeniyle Türk iş adamları ve yolcular tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Hava yolunun bagaj taşıma kuralları uluslararası standartlar kapsamındadır. Yolcuların bir adet kabin bagajı almalarına izin verilmektedir.

Buraq Air sefer bilgileri, bilet fiyatları ve sorularınız için 7/24 mobil destek hattımızı arayabilir veya WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir